משלחות כדורי לחו"ל

תלמידי החטיבה העליונה לוקחים חלק במשלחות לימודיות וייצוגיות בחו"ל.

ההשתתפות במשלחות כרוכה בעלות כספית. לרשות התלמידים הזקוקים לכך עומד מערך של מלגות וסיוע.

תלמיד אשר בתעודה שלו, או בגיליון הערכה שקיבל, מופיע ציון שלילי בהתנהגות, לא יוכל להימנות על משלחת ייצוגית של בית הספר.

תלמיד אשר אינו לוקח חלק פעיל בפעילות חוץ בית סיפרית/ טיולים לא יוכל להיבחר כחבר במשלחת ייצוגית לחו"ל.

המסע לפולין

בית הספר "כדורי" מוציא מידי שנה משלחת של תלמידי כיתה י"א לפולין, להכרות עם יהדות אירופה שחלקה הגדול הושמד במלחמת polinהעולם השנייה. במסגרת המסע, המפוקח על ידי משרד החינוך, מבקרים התלמידים בשרידי הקהילות ובאתרי מחנות ההשמדה. המסע הינו למידה חווייתית של פרק חשוב ומשמעותי בהיסטוריה של העם היהודי והאנושות כולה. אחת ממטרותיו היא גיבוש השקפת עולם כאדם סובלן, אדם אוהב אדם.

הסיפורים המצמררים, המראות, הטקסים המרגשים שמכינים חברי המשלחת לקראת נסיעתם משאירים חותם על בני הנוער שלנו.

קודם ליציאה מתקיים תהליך הכנה המורכב  מלמידה, הכנה מנטאלית ורגשית. השתתפות התלמיד בכל מפגשי ההכנה הוא תנאי חובה ליציאה למסע.

 

משלחת האנובר

למועצה האזורית גליל תחתון קשרי חילופי נוער עם ביה"ס יוסטוס פון ליביג שבמחוז האנובר בצפון גרמניה. למשלחת כמה מטרות: להיות שגרירים של ישראל ולהכיר לסטודנטים הגרמנים מהי ישראל ואיך חיים בה, לעסוק בסוגיית השואה יחד עם הסטודנטים הגרמנים, להכיר את גרמניה של היום – בעלת ברית לישראל מאז קום המדינה, להכיר את הסטודנטים הגרמנים וליצור עמם קשרי ידידות.

המשלחת מונה 24 תלמידי י"א הנבחרים על פי מפתח יישובי,  והמלצת מחנכי הכיתות.

 

משלחת "ברגן בלזן"

בכל שנה מתכנס מחנה נוער בינלאומי במרכז ההנצחה "ברגן בלזן" שבמחוז האנובר בצפון גרמניה. המחנה כולל בתוכו בני נוער ומלווים מצפון אירופה, דרום אפריקה ואף אוסטרליה ומטרתו ללמוד על ההיסטוריה של ברגן בלזן ולדון בנושא של זכויות אדם למען עתיד טוב יותר.

משלחת כדורי מונה ארבעה נציגים, דוברי אנגלית ברמה של 5 יח"ל הנבחרים בהמלצת המורה לאנגלית.

צרו קשר


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kadoorie/public_html/wp-includes/functions.php on line 3770